Cynosure Icon Lazer tedavisi yeni nesil teknolojik cihazla uygulanan etkili bir cilt tedavisidir. Farklı yapıya sahip cilt tipleri için rahatlıkla kullanılabilen Cynosure Icon Lazer, özellikle yaşlanma karşıtı etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Ciltte yer alan lekelerin giderilmesi, kırışıklığın önlenmesi ve daha canlı bir cilt yapısına sahip olmak için bu işlem uygulanabilmektedir.

Soyma yapmayan fraksiyonel lazer uygulamaları arasında yenilikçi çözümlerle sunulan Cynosure Icon Lazer uygulaması, cildin alt tabakalarına uygulanılarak hücre yenilenmesine yardımcı ve kolajen üretimini arttırma özelliklerine sahiptir. Kontrollü uygulamalarla cilde yüksek ısı uygulanarak kolajen ve elastik lifleri hasarlayarak yeniden üretilmesini sağlanmaktadır. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylı bu cihazla tüm ciltler için etkili sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Cihazlar üzerinde farklı başlıklar ve aparatlar kullanılarak sayısız cilt sorunu için etkili bir lazer tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Yeni nesil tedavi yöntemleri arasında bulunan Cynosure Icon Lazer uygulaması, çeşitli cilt sorunlarının çözümünde etkili olmaktadır.

Cynosure Icon Lazer Tedavisi Ne İşe Yarar?

Cynosure Icon Lazer yaptıranlar kısa süre içinde tedaviden fayda sağlamaktadır. Cildin gençleştirilmesinde etkili olan tedavi ile cildin duru ve lekesiz bir görünüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Yoğun atılımlı ışık (IPL) teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen tedavilerde; kırışıklıklar, akne, cilt lekeleri, yüzdeki kılcal damarlar ve diğer tüm cilt sorunları için alternatif bir tedavi sunmaktadır. Cildin durumuna göre farklı yöntemler kullanılarak tedavi uygulanabilmektedir.

Skintel Melanin Reader ile lazer tedavisinin olası yan etkilerinden korunulmaktadır. Melanin yoğunluğunun ölçülmesi kişilerin olası zararlardan korunmaları için oldukça önemlidir. Cilt tipine ve uygulama hedefine göre farklı seviyelerde ve seanslarla tedavi uygulanabilmektedir.

Uygulama sırasında kişilerin acısız ve konforlu bir şekilde hizmet alabilmeleri için başlıklar uygulandığı yeri soğutmaktadır. Uygulanan tüm yöntemler için yüksek güvenlik önlemleri içermekte ve yüksek başarı hedeflenmektedir. Cilt sorunlarının çoğu için lazer tedavisi uygulanabilmektedir.

Cynosure Icon Lazer Faydaları Nelerdir?

Cynosure Icon Lazer tedavisinin faydaları uygulama hedefine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle oldukça kısa süre içinde gözle görülür değişimler oluşmaktadır. Lazer cilt tedavilerinde kısa sürede yüksek verim almak mümkündür. Yapılan klinik araştırmalara göre Cynosure Icon Lazer tedavisinin başlıca faydaları;

 • Yaşlılık lekelerinin yok edilmesi
 • Ciltte sıkılaşma ve elastikiyetin arttırılması
 • Cilt renginde ve dokusunda iyileşmeler
 • İnce çizgilerin yok edilmesi
 • Cilt renginin düzelmesi
 • Akne, yara izi vb. yok edilmesi
 • Yüzdeki kılcal damarlarda azalma
 • Çatlak izlerinin görünümünde azalma
 • Pürüzsüz ve parlak bir cilt yapısının oluşturulması

Bilinen en yaygın faydaları arasında yer almaktadır. Bu faydaların yanı sıra, uygulama yöntemine ve amacına göre farklı etkilerin oluşması da mümkündür. Icon sistemli lazer tedavileri hem güvenli hem de etkilidir.

Yeni nesil teknolojik özellikleri sayesinde az seansta yüksek etkiler gözlemlenmektedir. Temasla soğutma sistemi ile kişilerin tedavi boyunca konforları arttırılmaktadır. Ciltte lekelere neden olmadan kaliteli bir işlem sunmaktadır.

Kaç Seansta Cynosure Icon Lazer Tedavisi Yapılır?

Cynosure Icon Lazer süresi ve etkileri uygulama biçimine göre değişiklik gösterecektir. Üç haftalık aralarla toplamda 4 seans uygulanmaktadır. Seans sayısı genellikle cilt yapısına göre belirlenir. Çatlakların, izlerin ve diğer unsurların fazla olması seans sayısının arttırılmasına neden olabilir. Genellikle bir seans 20 ila 30 dakika arasında sürmektedir. Diğer pek çok uygulamaya göre Cynosure Icon Lazer tedavisi oldukça kısa sürede sonuç vermektedir.

Tedavi sonrasında asıl etkiler 2 – 3 hafta içinde görülmektedir. Bu süre içinde cildin daha kusursuz ve arındırılmış bir hale gelmesi mümkündür. Yaklaşık 3 seanstan sonra ciltte büyük ölçüde değişimler gözlemlenebilir. Yapılan tedavi sonrasında kişilerin cilt renklerinde de farklılıklar görülmektedir. Tedavi ile cildin asıl rengine kavuşması beklenmektedir.

Cynosure Icon Lazer Uygulamasını Yan Etkileri Nelerdir?

Cynosure Icon Lazer yeni nesil teknolojik özelliklere sahip olduğu için tedavi sonrasında yan etkiler nadiren görülür. Uygulama esnasında çeşitli durumlar gözlemlenebilmektedir. Cynosure Icon Lazer tedavisinin kısa süreli yan etkileri;

 • Ciltte kızarıklık
 • Ödem
 • Sıcaklık artışı hissi
 • Cilt renginde koyulaşma

Başlıca beklenen yan etkiler arasında yer almaktadır. Bu etkiler kısa süre içinde ortadan kalkmaktadır. Aynı zamanda leke tedavilerinde uygulama sonrası lekeler koyulaşacaktır. 10 – 15 gün içinde koyulaşan bu lekelerin daha sonra normal cilt rengine dönmeleri beklenmektedir.

Lazer tedavisinde yan etki riski oldukça düşüktür. Buna paralel olarak elde edilen verim ise oldukça yüksektir. Bu özelliği sayesinde son yıllarda dünyada en çok tercih edilen cilt tedavisi yöntemidir.

Cynosure Icon Lazer Tedavisi Etkileri Ne Zaman Görülmeye Başlar?

Cynosure Icon Lazer etkileri kısa süre içinde görülmeye başlar. Doğrudan cilt altına yapılan bu uygulamalar sayesinde kısa sürede etki söz konusudur. Genellikle tedavinin etkileri 1 – 2 ay içinde ideal şekilde görülecektir. Bu etkiler yaklaşık 12 – 15 ay kadar aynı şekilde devam eder.

Cynosure Icon Lazer tedavisi tam etkileri tüm seanslar bittikten sonra görülecektir. Zaman içinde mevcut kızarıklık ve diğer yan etkilerin ciltte bulunan lekelerle ve diğer sorunlarla birlikte yok olduğu gözlemlenmiştir. Tedavinin asıl etkilerinin görülmesi uygulama yöntemine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle uygulama amacı ve yöntemi hakkında önceden bilgi sahibi olmanız önerilmektedir.

Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Cynosure Icon Lazer tedavi sonrası klinik ve uzmanlar tarafından önerilen destekleyici tedavileri de uygulamanız gerekebilir. Özellikle uygulama sonrasında ciltte kuruluk meydana gelebilmektedir. Bu sorunun çözümü için önerilen nemlendirici kremleri kullanmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, tedavi sonrası kişilerin güneş ışınlarından da korunması gerekmektedir. Bu nedenle güneş kremi kullanmak önemlidir.

Cynosure Icon Lazer tedavisi sonrasında iyileşme kısa süre içinde gerçekleşmektedir. Önerilen tedavi sonrası uygulamaları kullanarak ve cilt bakımına dikkat ederek bu süreyi daha da kısaltmak mümkündür. Bu nedenle tedavi sonrası yapılması gerekenler hakkında uzman önerisi almanız daha doğru olacaktır.

Uygulanan her seans sonrasında tedavinin etkilerini gözlemlemek mümkündür. Tam etkilerin görülmesi en geç 1 – 2 ay içinde gerçekleşmektedir. Bu sürelerden sonra 12 ay boyunca yüksek etkiler devam eder. Tedavi sonrası bakım da yeniden aynı sorunlarla karşılaşmamak için oldukça önemlidir.

Cynosure Icon Lazer Hangi Cilt Tipleri İçin Kullanılabilir?

Cynosure Icon Lazer tedavisi cilt tipleri fark etmeksizin kullanılabilmektedir. Estetik teknolojilerde oldukça önemli bir yere sahip olan Cynosure Icon Lazer teknolojisi çok koyu renkli ciltler dışında kalan cilt tipleri için kullanılabilmektedir. Tedaviye engel teşkil edecek herhangi bir hastalığa sahip olmayan kişilerin bu uygulamadan yararlanması mümkündür. Farklı cilt sorunlarının tedavisi için lazer uygulaması oldukça etkilidir.

Çok koyu olmayan cilt tipleri için uygun olan Cynosure Icon Lazer tedavisi, farklı başlıklar kullanılarak aynı cihaz üzerinden başka uygulamaların yapılmasına da olanak tanımaktadır. Diğer işlemler içinde aynı derecede yüksek etkiler gözlemlenmiştir.

Cynosure Icon Lazer Cihazı Kullanım Alanları Nelerdir?

Cynosure Icon Lazer cihazı sayısız cilt sorunu için kullanılabilmektedir. Bu yönüyle birçok farklı kullanım alanına sahiptir. İleri teknoloji teknikleri ile üretilen cihazlar, uygulama sonrasında kişilere büyük katkı sağlamaktadır. Cynosure Icon Lazer tedavisi kullanım alanı;

 • Cilt yenileme
 • Çizgilerin ve kırışıklık tedavisinde
 • Lekelerin düzeltilmesi
 • Akne izi alanında
 • Yanık, çatlak, yara izleri vb. tedavisi için
 • Damarsal yapılarda
 • Rosacea ve doğuştan damarsal benlerde
 • Cilt renk tonu düzensizlikleri için

Başlıca kullanım alanlarıdır. Tek bir cihazla farklı başlıklar kullanılarak sayısız uygulama almanız mümkündür. Çatlak tedavilerinde ve damar tedavisinde de bu cihazlar kullanılabilmektedir. Cerrahi müdahaleler sonrasında oluşan yara izlerinin tedavileri içinde bu uygulamadan yararlanmanız mümkündür.

Kimler Cynosure Icon Lazer Tedavisinden Yararlanabilir?

Icon Lazer yaptıranların yorumları incelendiği zaman uygulamanın herkes için yapılabildiği görülmektedir. Yapılan birçok klinik araştırma göstermiştir ki Cynosure Icon Lazer tedavisinin yan etkisi neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu nedenle çok koyu cilt tipleri hariç Cynosure Icon Lazer uygulaması yapılabilmektedir. Önemli sağlık problemi olmayan ve Icon Lazer tedavisine engel teşkil edecek durumda olmayan herkes bu hizmetten yararlanabilmektedir.

Derin kırışıklık ve ince çizgilerin görünümünü azaltmak, yara izlerinin, çatlakların, çil vb. lekelerin ortadan kaldırılmasını sağlamak ve daha duru bir cilde kavuşmak isteyen kişiler lazer tedavilerinden rahatlıkla yararlanabilmektedir. Yaşlanma karşıtı etkileri sayesinde son yıllarda en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri haline gelmiştir.

İşlem Sırasında Neler Hissedilir?

Icon Lazer tedavisi esnasında kişilerin yüksek ısıdan kaynaklı olarak sıcaklık hissetmeleri mümkündür. Ancak kontrollü olarak arttırılan bu sıcaklık ciddi sorunlara neden olmamaktadır. Bunun yanı sıra, hafif sivrilikte çıkıntılara sahip uygulama başlığı nedeniyle tedavi sırasında hafif bir batma hissi duyulabilmektedir. Söz konusu ağrılar kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Genellikle söz konusu acılar düşük seviyelerde olacağı için herhangi bir rahatsızlığa neden olmamaktadır.

Icon Lazer tedavisinde olası yan etkilerin görülmesi mümkündür. Ancak bu yan etkiler kısa süre içinde ortadan kaybolmaktadır. İşlem sırasında hissedilen acılar herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Isı yöntemiyle uygulanan tedavi ve cihaz özellikleri nedeniyle hissedilen bu ağrı ve acı hissi geçicidir.

Cynosure Icon Lazer Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Cynosure Icon Lazer seansları kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Uygulanmak istenen tedavi yöntemi ve uygulama amacına göre sürelerde farklılık oluşabilmektedir. Icon lazer tedavisi genellikle 20 – 30 dakika içinde gerçekleştirilmektedir. Bu süreler uygulama şekline ve hedefe göre farklılık göstermektedir.

Icon Lazer tedavisi almak isteyen kişiler kliniklere başvurmadan önce konuya ilişkin bilgi alması daha doğru olacaktır. Söz konusu süreler uzmanların kullanacağı tekniklere ve cihaz özelliklerine göre de farklılık gösterebilmektedir. Üstün lazer teknolojisi sayesinde kişilerin kısa süre içinde tedavileri tamamlanmakta ve günlük hayatlarına devam edebilmektedirler.

Cynosure Icon Lazer Tedavisi Tavsiye Edilen Seans Süresi Ne Kadardır?

Icon Lazer tedavisi diğer uygulamalara göre daha düşük zararlara sahip olması nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Genellikle Icon Lazer cilt tedavileri için 3 haftalık aralarla 3 – 4 seans tavsiye edilmektedir. Tavsiye edilen bu süreler standart işlemler içindir. Genellikle işlem tipine göre seans sürelerinde değişiklikler görülebilir.

Cynosure Icon Lazer tedavisi eğer çatlak, iz, cerrahi izler vb. durumları için uygulanacaksa seans süreleri de artacaktır. İlk seanstan itibaren fark edilemeye başlayan lazer tedavisi 1 – 2 ay içinde asıl etkilerini göstermektedir.

FDA onaylı Icon estetik sistemi, gelişmiş bir platform lazer sistemidir. Tek bir cihazda farklı başlıklar kullanılarak değişik cilt problemlerine müdahale edilebilmektedir.

Yüz bölgesindeki kılcal damar, doğuştan olan damar lekeleri, kahverengi lekeler, kırışıklık, gözenek genişliği, ciltte gevşeklik ve sivilce izleri ile yüz-vücuttaki yara ve çatlak izlerinde kullanılmaktadır.

Uygulama sırasında artmış ısı hissi ve ayrıca çıkıntıları olan bir başlık (iğneli değil) yapılırken de hafif bir batma hissi olacaktır.

Üç hafta arayla toplamda 3-4 seans uygulanmaktadır. Seans sayısı çatlak ve iz tedavisinde daha fazla olacaktır.

Her seans sonrası tedavi etkinliğini fark edersiniz. Tam etki tüm seanslar bittikten 1-2 ay sonra daha da belirginleşecektir. Bu etki yaklaşık 12-18 ay kadar devam edecektir.

İşlem sonrası kızarıklık, ödem ve ısı artışı hissi olacaktır. Ancak bunlar birkaç gün içinde düzelecektir. Lekelerde ise önce koyulaşma ve sonraki 10-15 gün içinde de düzelme gözlenecektir.

İşlem sonrası kuruluk hissi olacağından nemlendiriciler ve gündüzleri de güneş kremi kullanılması gerekmektedir.